Květen 2008

Běh okolo rybníka v Sedlci

30. května 2008 v 15:30 | Honzík |  Závody
Byli jsme s mámou a bráchou na závodech kolem rybníka. Měli jsme se sejít u Nového rybníka v Sedlci u vodáků. Začínalo to 16:30. Jsou tam 3 kategorie: Nejmladší - školkáčci, tam byl brácha, předškoláci a mladší školáci, tam jsem byl já, a starší školáci. Ještě na začátku jsme se s ostatními projížděli po rybníku na kánoi.
Pak už začal závod.
My s mámou jsme vyběhli jako devátí. Byla tam tři stanoviště, kde jsme poznávali zvířata a rostliny. První stanoviště byla labuť velká, druhé byl leknín bílý. Pak jsme běželi do kopce. Pak z kopce a pak parkem a tam bylo třetí stanoviště a to byl vodník. Pak jsme běželi do cíle. Když jsme tam doběhli, koupil jsem si čipsy a limonádu. Za chvíli závodil můj brácha na krátké trati a já jsem běžel s ním.
Potom bylo vyhlášení, byl jsem druhej.
Pak jsme šli domů.

Praděd

25. května 2008 v 12:41 Turistické známky
Na Pradědu jsme byli na běžkách. Praděd je nejvyšší hora v Jeseníkách. Praděd je 1491 m nad mořem.
Bývá tam hodně sněhu. Na Pradědu nejsou jenom běžkařské trasy, ale i sjezdovky. Je tam vysílač a v něm je hospoda. Nám se v tý hospodě moc nelíbilo, ale koupil jsem si tam turistickou známku.
Praděd je skoro větší než Sněžka. Ale i s vysílačem. A to neplatí. Praděd je přírodní rezervace.

Školní výlet do Ejpovic

23. května 2008 v 19:31 | Honzík |  Výlety
Jel jsem se školou do Ejpovic. Šli jsme s ochráncem přírody na procházku v přírodě. Ten ochránce přírody se jmenoval pan Moulis. Jeli jsme do Ejpovic mikrobusama. Šli jsme po asfaltu. K takovýmu jezeru.
V tom jezeru trénují potápěči. U toho jezera byl jez. V tom jezu žijí ryby: kapři, pstruzi. Pak jsme šli po silnici. Pak jsme šli ke komínu kde hnízdí čápi.
Pak jsme šli k dalšímu jezeru. Pak jsme šli k ovládacímu zařízení na povodně. Šli jsme do takový věže, kde byly trubky na to zařízení na povodně. U tý věže jsme svačili.
Pak jsme odešli. Šli jsme po asfaltu. Pak jsme šli do kopce. Pak jsme šli do hospody. Kamarád Pepa Pospíšil mi půjčil peníze 15 Kč. Pak jsme odjeli do školy. Zase mikrobusama.

Další fotky z Račic

22. května 2008 v 19:46 Závody
Marek Vávra nás vyfotil s Vaškem, jak jedeme na deblu. Já jsem ten první. S tou červenou vestou.
Byli jsme nejmladší. Měli jsme číslo 26. Další fotky jsou tady.

Závody v rychlostní kanoistice v Račicích

20. května 2008 v 20:23 Závody
V pátek jsem jel s Vávrovejcma na závody lodí v Račicích. Když jsme tam přijeli, tak jsme postavili stan.
Pak jsme se s mým kamarádem Vaškem Vávrou jeli projet na kole asi 5 km trasu po asfaltu. Pak jsme šli s trenérkou Maruš na procházku. A vrátili jsme se ke stanu. Pak jsme šli do hospody. Já jsem si tam dal smažák a malinovku. Pak jsme šli spát.
Druhej den v sobotu se už závodilo. My s Vaškem jsme jeli na minikajaku. Startovali jsme 13:42.
A příjela babička a děda. Já jsem byl asi 37. z 40. Babička mi koupila smažák. A potom babička odjela do Roudnice nad Labem.
Druhý den bylo hnusně, pršelo. Druhý den jsme jeli debla s Vaškem. Byli jsme asi 27. z 30. A pak jsme jeli domů.
Ty fotky jsem fotil já.

Koráb na Šumavě

14. května 2008 v 14:08 Turistické známky
Jeli jsme z Kolovče na rozhlednu Koráb. Šli jsme z Kdyně. Na rozhlednu Koráb to bylo do kopce. Byla tam hospoda, ta hospoda byla pěkná. Já jsem si tam koupil turistickou známku.
Dal jsem si k obědu vývar s knedlíčkama. Pak jsme šli na rozhlednu Koráb. A pak jsme šli do Kdyně. Pak jsme šli přes louky. Za loukama byl pomník k leteckému neštěstí.
Pak byla studánka. A pak asi 2km byla Kdyně. A vyfotím vám turistickou známku.

Koloveč

13. května 2008 v 20:01 | Honzík |  Turistické známky
My jsme jeli do Kolovče u Domažlic. Jeli jsme tam se školou na školní výlet. Mně se tam líbilo. Tak jsem tam vzal rodiče. Pustili nám tam film. V tom filmu mleli v takovým mlejně báby. Potom z těch bab vylezly z toho mlejna krásné mladé panny. V tom muzeu se mi líbila udělaná hospoda a truhlářství. Bylo tam muzeum techniky a řemesel a byla tam dokonce i keramika. Strašně se nám tam líbilo. Tak vám vyfotím turistickou známku.

Turistické známky

10. května 2008 v 13:43 | Honzík |  Turistické známky
Sbírám turistické známky. Už je sbirám od sedmi let. Mám jich 12. Postupně je budu vystavovat v blogu.

Krušnohorský dogtrekking - 2. den

10. května 2008 v 13:24 Závody
Druhý den byla mlha a pršelo. Šli jsme do Srní.
Pak jsme šli po asfaltu a šli jsme do Stráže nad Ohří. Po tom jsme šli po silnici. Potom jsme šli podél Ohře do Údolí vlků.
Z Údolí vlků do Vojkovic. Z Vojkovic do Velichova. Z Velichova do Radošova, tam byl cíl.

Krušnohorský dogtrekking - 1. den

10. května 2008 v 13:06 Závody
První den jsme startovali v čase 8:21. Šli jsme na Klínovec. Ještě před Klínovcem byla kontrola číslo 1 a potom jsme šli na Klínovec, tam byla hospoda, dal jsem si tam guláš s knedlíkama.
Pak jsme seběhli po sjezdovce dolů tam byla kontrola číslo 2. Pak jsme šli po silnici asi 2 km. Pak jsme šli ke skále, ta se jmenovala Meluzína. Pak jsme šli po asfaltu a pak asi 2 km po silnici a pak byla kontrola číslo 3. Tam byly palačinky. Pak jsme šli spát. Spali jsme asi 500 m za třetí kontrolou. Udělali jsme si spaní a spali jsme. V noci pršelo.