Červen 2008

Školní výlet - 3. část - Skryjská jezírka

27. června 2008 v 14:40 | Honzík |  Výlety
Z hradu Točníku jsme jeli na Skryjská jezírka. Autobus parkoval na takovém malém parkovišti u silnice. Přešli jsme silnici. A šli jsme po louce.
Paní učitelky nás tam vyfotily.
A šli jsme do lesa. Byla tam rozbitá lávka. Tak jsme jí obešli. Byla tam ještě druhá lávka, ale ta naštěstí nebyla rozbitá.
Potom jsme šli podél potoka. Pak jsme vyšplhali po skále. A šli jsme po skále. Slezli jsme ze skály a bylo tam Skryjské jezírko z vodopádem. To jezírko bylo ale špinavé.
Potom tam byla cedule o tom, co v jezírku žije.
Potom jsme šli zase po lávce. A šli jsme podél řeky, podél skály, lesem a po poli.
Ve vesnici už na nás čekal autobus. A jeli jsme ke škole, kde na mě už čekal táta a jeli jsme domů. Byl to pěkný výlet.

Školní výlet - 2. část - hrad Točník

25. června 2008 v 17:36 | Honzík |  Výlety
Ze sklárny Nižbor jsme jeli na hrad Točník.
Dole byly kozy a ovce.
Nahoře na hradě byl program pro děti. Byly tam stánky, ve kterých měli přívěšky, perníky a věci ze dřeva. Střílel jsem z kuše a pak jsme šli za hračkářem a tam jsme si udělal hadrového ptáčka.
Potom mi kreslíř nakreslil, jak jedu na lodi. Pak jsme chvíli bojovali a dostali jsme za to časopis ABC. Pak jsme šli na pavoučí sít. Po pavoučí síti jsme šli na tkaní. Po tkaní jsme šli na sokolníka. Po sokolníkovi jsme se šli podívat na koně, který přeskakoval překážky.
A pak jsme šli na kouzelníka, na tom kouzelníku byla také hudba. Pak jsme šli jezdit na koně.
A pak jsme šli hledat poklad, ten poklad byly mince. Nakonec jsem si u stánků koupil prsten, dřevěnou kočku,pohled a turistickou známku. Na cestě zpátky jsme si prohlídli dřevěný jeřáb na hradě.
A pak jsme šli dolů na autobus. A jeli jsme na Skryjská jezírka.

Další závod v Račicích

19. června 2008 v 13:19 | Honzík |  Závody
Opět jsem jel na závody lodí do Račic. Na tři dny. Teď jsem jel jenom 500 m. Jeli jsme tam v pátek. V sobotu jsem jel singla. Na singlu jsem měl číslo sedm. A najížděl jsem do startovních bloků. To mi ještě moc nejde. Na singlu jsem byl v naší rozjížďce předposlední. V neděli jsem jeli s Vaškem debla. To jsme taky jeli taky 500 m. Náš debl měl číslo šest. Taky jsme najížděli do startovních bloků, zkoušeli jseme to asi pětkrát, ale stejně jsme tam nenajeli. A pak ten chlap, co startuje, řekl, že se máme aspoň srovnat. A pak řekl start do deseti sekund. A jeli jsme. Byli jsme poslední.

Školní výlet - 1. část - sklárna Nižbor

16. června 2008 v 16:38 | Honzík |  Výlety
Ve čtvrtek 12.června jsme jeli na školní výlet. Vstával jsem ve třičtvrtě na sedm. Jeli jsme autobusem. A autobus nám jel v sedm patnáct. Jeli jsme do sklárny Nižbor, na hrad Točník a na Skryjská jezírka. Ale v tomto článku budu psát o sklárně Nižbor. Měli tam obrovské komíny.
A když jsme tam přijeli, tak nám jedna paní vyprávěla, co všechno se tam vyrábí ze skla. Dělají například Českého lva. A pak jsme šli dovnitř. Byla tam docela tma a pec s rozžhaveným sklem.
Taky tam byl chladící tunel. Jedno sklo se tam chladilo tak týden. Viděli jsme také, jak tam tvarujou sklo. Do toho skla můžou foukat jenom chlapi, protože mají silnější plíce než ženy. Pak jsme šli do oddělení, kde řežou od mísy čepičku od sklářské píšťaly plynem, jak máme na sporáku. Pak jsme šli místnosti, kde dělají na sklo ozdoby. Mají na to diamantové kotouče. Pak jsme šli do krámu, kde mají sklo. Já jsem si tam koupil skleněného slona. Potom jsme jeli na zámek Nižbor, tam jsme svačili.
Pak jsme šli do skautského muzea na zámku, tam jsem si koupil turistickou známku.
A pak jsme šli k autobusu a jeli na hrad Točník.
Více informací o nižborské sklárně najdete na http://www.ruckl.cz/index.php.

Alfrédka

4. června 2008 v 15:30 | Honzík |  Turistické známky
Alfrédka byla horská chata v Jeseníkách, ale shořela. Alfrédka je 1078 m nad mořem. Byla založena v roku 1856. Místo ní tam teď stojí jenom bufet. Na Alfrédce jsem byl v zimě na lyžích se psem.
Byla tam pěkná hospoda. V té hospodě jsem si koupil turistickou známku.
Na kamnech jsem si tam ale spálil čepici. K pití jsem si koupil kofolu.
A pak už jsme jeli zpátky na Mravencovku a na parkoviště na Novou Ves.