Říjen 2008

Nový Dům u Rakovníka 25.-26.října 2008

28. října 2008 v 9:12 | Honzík |  Závody

Jednou v sobotu jsme jeli na závody psích spřežení do Nového Domu u Rakovníka. Odjeli jsme v 8 hodin a 6 minut. Byli jsme tam tak v devět hodin. A hned jsme šli na prezentaci. To je, kde se ohlašuje, že jste tady a dostanete číslo. A potom jsme postavili stan. Táta startoval v 11:06. Ale nejdřív startovala kola. Potom už koloběžky a tam jel můj táta s Dorinkou a Taffíkem. A potom startovala dlouhá spřežení.
Byly tam dvě tratě, mid a sprint. Mid tam byl 16 kilometrů. A sprint tam byl šest kilometrů. A až se dojelo, tak tam byla samozřejmě dětská kategorie. Moc se mi líbila, byla dlouhá asi 1600 metrů.

A potom byli šermíři, na ty se s bráchou vždycky těšíme. A až večer byla ještě ohňová show, asi pětkrát před tím vypadla elektrika. A potom jsme šli spát. Druhý den byla hrozná zima a mlha. A start byl v devět hodin nového času.
Jedna paní ale jela v tričku, bez rukavic a s holýma zádama. A potom v 11:15 bylo druhé kolo dětské kategorie a mému psovi Plutovi se nechtělo běžet do kopce.
A potom asi za hodinu byli zase šermíři. Byli pěkný. Potom už bylo vyhlášení, vzal jsem tam svého psa.
Táta byl na koloběžce se dvěma pejsky v midu první. Pepa byl mezi mladšími dětmi třetí a já jsem byl první.
Na závodech bylo moc pěkně. A potom jsme jeli domů.

Šerák

16. října 2008 v 19:00 | Honzík |  Turistické známky
Šerák je v Jeseníkách. Je vysoký 1351m nad mořem. Je kousek od Ramzové. Dá se na něho vylézt přes Obří skály. Na Šeráku jsou v zimě sjezdovky a jezdí tam dvě lanovky. Nahoře je hospoda. V té hospodě jsem si koupil turistickou známku. Nám se tam líbilo. Šerák je u Keprníku, tam jsme šli potom. Na Keprníku byl takovej kámen, kde je obrázek s tím, co můžeme všechno vidět. Ale my jsme nic neviděli, protože byla mlha. A pak jsme už jsme šli dolů do Ramzové.

Hrobská jízda 4. - 5.10.2008

7. října 2008 v 11:18 | Honzík |  Závody
Jednou v pátek jsme jeli na Hrobskou jízdu u Teplic. Přijeli jsme až v šest. A když jsme přijeli, tak jsme postavili stan. A potom jsme šli do hospody. Dal jsem si tam dva hrobburgery.

Sobota. Vstávali jsme v 8 hodin ráno. Start první kategorie byl v 10 hodin. Byly tam dvě délky tratí. První měla přes šest km, druhá přes čtyři. Můj táta jel v kategorii scooter2, to je koloběžka a dva psi a potom ještě závodil v canicrossu, to je běžec a pes.

S Janou Holou, která závody pořádala, jsem se svezl na káře, kterou táhlo devět psů, moc se mi to líbilo. Zatím jsem jel se spřežením, jenom když trénovalo, ale tohle byl už závod. Dostal jsem za to od Jany medaili za statečnost. A můj brácha jel na káře druhý den, taky se mu to líbilo a má taky medaili od Jany.
Já sám jsem závodil v dětské kategorii. Byl jsem 3. Mrzelo mě, že přede mnou byl dvouletý kluk, se kterým táta běžel a většinu trati ho nesl. Ale druhý den Jana závody zopakovala a všechny děti musely běžet. Byl jsem druhý, vyhrál Jiřík Strnad, který je o trochu starší a hlavně rychle běhá. Můj brácha byl čtvrtý.
Potom jsem ještě mluvil s paní z Českého rozhlasu z pořadu Mazlíčci. A potom bylo vyhlášení. Táta vyhrál v tombole kolo, máme z něho s bráchou radost. Můj táta byl druhý v kategorii scooter2 a v canicrossu byl třetí. A potom jsme jeli domu. Psi byli úplně hotoví.
Závody se mi moc líbily.

Naše fotky najdete na http://buraciapejsci.rajce.idnes.cz/2008-10-04_Hrobska_jizda/ , další pěkné fotky má Roman http://romanhasky.rajce.idnes.cz/Hrobska_jizda_08/ (tam mám s Pepou pěknou obrazovou dokumentaci:-) - pozn. od mámy) a Jana http://hrobnice.rajce.idnes.cz/Hrobska_jizda_4.-5.10.2008/ .