Hrobská jízda 4. - 5.10.2008

7. října 2008 v 11:18 | Honzík |  Závody
Jednou v pátek jsme jeli na Hrobskou jízdu u Teplic. Přijeli jsme až v šest. A když jsme přijeli, tak jsme postavili stan. A potom jsme šli do hospody. Dal jsem si tam dva hrobburgery.

Sobota. Vstávali jsme v 8 hodin ráno. Start první kategorie byl v 10 hodin. Byly tam dvě délky tratí. První měla přes šest km, druhá přes čtyři. Můj táta jel v kategorii scooter2, to je koloběžka a dva psi a potom ještě závodil v canicrossu, to je běžec a pes.

S Janou Holou, která závody pořádala, jsem se svezl na káře, kterou táhlo devět psů, moc se mi to líbilo. Zatím jsem jel se spřežením, jenom když trénovalo, ale tohle byl už závod. Dostal jsem za to od Jany medaili za statečnost. A můj brácha jel na káře druhý den, taky se mu to líbilo a má taky medaili od Jany.
Já sám jsem závodil v dětské kategorii. Byl jsem 3. Mrzelo mě, že přede mnou byl dvouletý kluk, se kterým táta běžel a většinu trati ho nesl. Ale druhý den Jana závody zopakovala a všechny děti musely běžet. Byl jsem druhý, vyhrál Jiřík Strnad, který je o trochu starší a hlavně rychle běhá. Můj brácha byl čtvrtý.
Potom jsem ještě mluvil s paní z Českého rozhlasu z pořadu Mazlíčci. A potom bylo vyhlášení. Táta vyhrál v tombole kolo, máme z něho s bráchou radost. Můj táta byl druhý v kategorii scooter2 a v canicrossu byl třetí. A potom jsme jeli domu. Psi byli úplně hotoví.
Závody se mi moc líbily.

Naše fotky najdete na http://buraciapejsci.rajce.idnes.cz/2008-10-04_Hrobska_jizda/ , další pěkné fotky má Roman http://romanhasky.rajce.idnes.cz/Hrobska_jizda_08/ (tam mám s Pepou pěknou obrazovou dokumentaci:-) - pozn. od mámy) a Jana http://hrobnice.rajce.idnes.cz/Hrobska_jizda_4.-5.10.2008/ .

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 schnytlik schnytlik | Web | 7. října 2008 v 16:00 | Reagovat

To musela být paráda. Druhý a třetí místo je taky super, já bych určo byla úplně poslední, jestli bych se vůbec dostala do cíle :)

Honzíku, co jsou, prosím Tě, ty hrobburgry? To neznám....

2 teta Alena teta Alena | 7. října 2008 v 16:08 | Reagovat

Gratuluji všem k úspěšné účasti na závodech. Já osobně bych si nejvíc cenila medaile za statečnost. Na káře tažené šílenou smečkou bych se hrozně bála. Mně stačí pohled na Taffíka, když se k němu přiblížíš s postrojem. A jak se osvědčil na svých prvních závodech Plutík ?

3 Máma Máma | 8. října 2008 v 18:23 | Reagovat

Schnytlík: Já si dovolím odpovědět za Honzíka, protože prý neví, co je hrobburger:-) Je to sekaná v křupavé houstičce, s cibulí, rajčetem, paprikou, hořčicí nebo kečupe. Toto jídlo se vyznačuje tím, že se podává pouze na závodech v Hrobě, stejně jako Votice,které budou v půli listopadu, máme navždy spojené s řízkem a salátem paní hostinské Máši, a kdyby ho Máša neudělala, tak nebudu závodit:-)

Alena: Plutík se osvědčil dobře, ale je to ještě skoro štěňátko (psíci dospívají pomaleji než feny), jeho chvíle teprve přijde.

4 hrobníci hrobníci | 8. října 2008 v 22:59 | Reagovat

...jsem hrozně ráda, že jste byli pak už s bráchou spokojený, když se běžel v neděli opravdický férový dětský závod(každý sám za sebe).Za tu sobotu se moc omlouvám-netušila jsem, že ten tatínek toho kluka poveze a ponese. A taky díky za společnost na káře-Honzíkovi i Pepíkovi.

5 schnytlik schnytlik | Web | 9. října 2008 v 8:24 | Reagovat

Děkuji za vysvětlení, takovýho hrobburgra bych si taky nechala líbit :) Už se těším na další reportáže, vždycinky se dozvím něco nového. A v půli listopadu budu držet palce, aby se závod vydařil aspoň tak jako ten minulý - nešlo by to nějak upřesnit, abych si je neumačkala :D

6 Máma Máma | 9. října 2008 v 9:02 | Reagovat

Hrobníci: My děkujeme, a omlouvat se nemáte se za co, my toho ambiciózního tatínka dobře známe, bude hůř:-) Svezení na káře prý bylo super, Pepa vaše spřežení teď nakreslil ve školce coby běžný dopravní prostředek.

Schnytlík: Tak ono to není v půlce, jak jsem teď zjistila:-), ale spíš na začátku, 8.-9. listopadu, závod se vyznačuje tím, že tam NIKDY není hezky (ono taky, co by člověk chtěl v listopadu:-)a trať je extrémně těžká. Kluci už na káře nepojedou, to by zmrzli, ale dětský závod bude, tak držte palce, je to tam těžké i pro ty prcky.

7 schnytlik schnytlik | Web | 9. října 2008 v 13:13 | Reagovat

Super, tak o palce nepříjdu :) V daném termínu však držet budu.

A Pepa je borec, moc chytrej, protože v severských zemích psí spřežení běžným dopravním prostředkem je, nebo wiki zase věší bulíky? http://cs.wikipedia.org/wiki/Ps%C3%AD_sp%C5%99e%C5%BEen%C3%AD

8 Máma Máma | 9. října 2008 v 16:54 | Reagovat

Schnytlíku, bohužel pejsky coby běžný dopravní prostředek už v severských zemích vytlačily skútry. Dnes už se tam jezdí jenom pro zábavu, nebo pro obživu (s turisty nebo jako trénink na závody, kde se dají vyhrát peníze).

9 schnytlik schnytlik | Web | 9. října 2008 v 20:52 | Reagovat

Já to pořád říkám, že tady je to studna vědění. Wikipedia lže :( Dokud to pejsky baví a páníček je hodný, tak je to fajn, ale na vydělávání peněz, to se mi moc nelíbí...

10 Honzik Honzik | 10. října 2008 v 14:37 | Reagovat