Listopad 2008

Růžena

25. listopadu 2008 v 10:54 | Honzík |  Naši pejsci
Postupně bych chtěl psát o našich pejskách, nejdřív o Růženě: Růža je pes. Byl to náš první pes. Je to labrador a je černá.
Růžena má tlustou srst. A má malé uši. Růža jí úplně všechno, rajčata, rýži, maso, prostě všechno. Ráda leží v koupelně. A má ráda zimu.
Růža je malá a má vousy. Je hodná, ale trošku čuchá. Má tlustý ocas. Růža má narozeniny 25. října, už jí je 11 let. Už špatně chodí a taky je tlustá.


Votice - 8.-9. listopadu 2008

11. listopadu 2008 v 18:09 | Honzík |  Závody

Jednou v sobotu jsme jeli do Votic u Sedlčan. Jelo se tam přes Brdy. Byli jsme tam tak v 10 hodin. Pršelo tam. A když jsme přijeli, tak jsme šli na prezentaci. A potom jsme postavili stan. Bylo tam bahno jako vždycky.
Start midu byl v 11. A start sprintu byl v 13 hodin. Můj táta tentokrát nejel koloběžku, ale běžel, protože mu nastydla šlacha od myši od počítače. Běžci startovali v 13:20. Mid byl 15 kilometrů a sprint byl sedm kilometrů. Táta musel běžet s naším velkým a černým Taffíkem. Máma běžela s Plůtíčkem.
A potom byla už dětská. Já jsem běžel s Dorinkou. A Pepa a táta běželi s Plůtíčkem. A potom jsme šli do hospůdky u Máši. Dal jsem si vývar. Potom večer jsem si dal bramborovej salát s řízkem. A potom tam zpívali a hráli na harmoniku a na buben. A potom v devět hodin deset minut jsme šli spát.
Druhý den, když jsme vstali, svítilo sluníčko.
Start midu byl v devět hodin.
A start sprintu byl v deset hodin. Běžci startovali v 10:20. A když přiběhli běžci, tak byla dětská. Běžel jsem rychleji o 10 sekund líp než v sobotu. A v 13:00 bylo vyhlášení.
Já jsem byl druhý. Pepa byl třetí. Táta byl první. A máma ve své kategorii byla první. (... protože v ní byla sama:-) - pozn. od mámy)
Moc se nám tam líbilo.


Domácí umění - Muzeum Českého krasu Beroun

5. listopadu 2008 v 9:27 | Honzík |  Výlety

Jednou v neděli jsme jeli do Berouna. Na výstavu starých věcí.
Byli jsme tam poprvé. Jeli jsme tam tak půl hodiny. Ta výstava byla na náměstí. Vstupné pro děti tam bylo za pět korun. Vstupné pro dospělé tam bylo za deset korun. Nejdřív jsme se šli podivat na malé sochy.
Potom na trpaslíky. A potom jsme šli na velikánskou sochu.
Potom na takovej stůl plnej starých věcí.
A potom na takovou sovu.
A potom na Ferdy z drátu. A potom na stůl do pokoje.
A potom na lodě.
A potom na hodiny.
A potom se mi vybila baterka od foťáku. Všechny fotky jsem fotil sám.

Další informace o výstavě včetně fotografií exponátů najdete na www.domaciumeni.cz. Pokud máte doma podobné poklady, můžete přispět k rozšíření sbírky, kontakt je na webových stránkách:-) - pozn. od mámy.