Únor 2009

Venku Norsko, doma lazaret - Honzík má konečně čas psát o Sněžníku

20. února 2009 v 16:57 | Honzík, máma |  Závody
Tento týden jsme všichni kromě tatínka doma a smrkáme a kašleme a potíme se v posteli. Venku skoro denně sněží a začíná to tam vypadat jako v Norsku:-)
Aspoň můžeme obklopeni stylovou kulisou sledovat dramatické vyprávění na pokračování Velké Eskymácké Babičky Jany o závodě Femundlopet (Jani, kdybych nevěděla, žes to dokončila, tak už mám teď asi ukousané nehty:-). Byl čas i na upečení úžasného borůvkového koláče od Dolce Vity.
A hlavně Honzík konečně napsal něco o našem závodění na Děčínském Sněžníku před třemi týdny:

Jednou v sobotu jsme jeli na závody psích spřežení na Sněžník u Děčína.
Přijeli jsme tam tak v 11 hodin. Akorát jsme propásli musher meeting. A potom jsme se šli zaprezentovat. Byli tam dvě tratě: sprint a mid. Můj táta jel sprint. Mid byl 32 km. A sprint byl 16 km. Bylo to Mistrovství České republiky.
Strašně lidí tam mělo saně Danler, to jsou nejlepší saně na sprint. Odpoledne jsme se ubytovali v hotelu Sněžník. Večer jsme šli do hospody, měli tam hnusnej guláš. A potom jsme
šli spát.
V neděli byla po hlavních závodech dětská kategorie. Jelo se mi dobře, ale dvakrát jsem spadl protože to byl můj druhý závod na běžkách. A potom bylo vyhlášení. Táta byl čtvrtý, jsem byl pátý a Pepa byl osmý. Moc se nám tam líbilo. Psíci byli unavený.

Fluden - pro Terezku

16. února 2009 v 17:42 | Lucka |  Something completely different:-)
Vloupávám se na Honzíkův blog a vkládám obrázek koláče, který jsem vytvořila podle receptu od Pečící Blondýny Terezky. Fotka je nedokonalá, fotit neumím a při focení jsem musela neustále odstrkovat psí čumáky. No, ale dokumentuje to, že i já jsem schopná stvořit takový dezert:-) Terezko, díky za recept, bylo to dobré a vydatně to přispělo k zachování zásob tuku, zima je letos dlouhá:-)