Duben 2009

Přírodopisná vycházka okolo Berounky

26. dubna 2009 v 17:25 | Honzík |  Výlety

Jednou v úterý jsme jeli se školou na výlet k Berounce. Vyjeli jsme asi tak v osm. Šli jsme od Plzně k Dolanskému mostu.
Šli jsme tam s průvodcem, kterej se jmenoval pan Moulis.
Na začátku jsme sleli dva druhy ptáčků, brhlíka a sýkorku. Byla to chráněná oblast. Na začátku byla cedule a tam bylo vidět, co tam všechno uvidíme.
Ono to bylo i u železnice, tak tam furt jezdily vlaky. A potom jsme viděli kačera z mostu. Pak jsme šli hrozně úzkou cestou, bylo tam hodně kytek. A potom jsme šli chviličku vesnicí, pak jsme vylezli na kopec a tam jsme si dali svačinu.
A potom jsme viděli velký výhled na Berounku a na druhé straně byl kříž a na něm jméno Lara.
Z kopce jsme šli dolů a po louce, pak jsme šlapali do stráně a jeden kluk tam řval: To si ze mě děláte kozy.
Pak jsme už byli nahoře a šli po úzké cestě po skalách. U Dolanského mostu už na nás čekal autobus a jeli jsme zpátky do školy.

Canicross v Novohradských horách

15. dubna 2009 v 14:36 | Honzík |  Závody

Jednou v sobotu jsme jeli na závody do Novohradských hor. Běžel jenom táta se psem Plutem. Start byl v 11 hodin ve městě Trhové Sviny.
Nebyl to jenom běh se psem, ale i samostatný běh a kola. Občerstvovačka byla jenom v Benešově nad Černou, asi na 14. kilometru.
Někteří lidé startovali až z Benešova a někteří doběhli jenom do Benešova, ale můj táta běžel dál.
My jsme se s bráchou zastavili v Benešově na hřišti.
Dlouhá trať končila v Hojné Vodě a měřila 32 km.
V Hojné Vodě jsme šli s Taffem a Dorinkou na výlet na Kraví horu a cestou zpátky jsme se ztratili, protože tam byly velké polomy.
Ale tam se ztratili i někteří závodníci. A když jsme byli konečně dole, tak už tam byl táta. Táta byl ze psů první. A potom jsme šli do hospody a tam jsem si koupil turistickou známku s Kraví horou. A potom jsme jeli domů.