Květen 2009

Techmania

30. května 2009 v 19:42 | Honzík |  Výlety
Jednou v úterý jsme jeli se školou do Techmanie. Přijeli jsme tam v devět. Měli jsme to s průvodcem. Od toho průvodce jsme dostali takový pracovni papíry. A tam se mělo pospojovat, co k čemu patří. A tam byl zvířecí a mělo se to spojit s lidským. Třeba plástve - lehká velká stavba. Bylo tam hodně pokusů. Třeba tam bylo jako prasátko a to se namířilo na letadýlko se solarníma panelama. A potom ještě před rozchodem nám pan průvodce pustil generator.
Ten generator má až 200000 napětí. A potom jsme měli rozchod. Já jsem šel nejdřív do takovýho malýho krámku a koupil jsem si tam turistickou známku a sadu s pokusama, co se dá dělat s magnetem. A potom jsem šel do takovýho malýho bufetu a tam jsem si dal pizzu. A potom jsem si tam ještě něco prohlídl. A potom jsme zase jeli do školy. Moc se mi tam libilo.Pálení čarodějnic

3. května 2009 v 14:16 | Máma |  Something completely different:-)
Takhle se u nás letos v místní hasičárně pálily čarodějnice:-) Hasiči si pro děti připravili ukázky práce s pejsky, paní učitelky ze školy a školky pořádaly různé čarodějné soutěže (třeba závody v jízdě na koštěti). Ovšem největší atrakcí je pěna, ve které si děti mohou zařádit a namočit se od hlavy až k patě.